واحد دانشگاه ازاد اسلامی کرمان

شهرستان کرمان با دارا بودن 4 شهرک صنعتي و استقرار واحدهاي بزرگ مانند صنايع جنبي مس شهيد باهنر، لاستيک بارز، نساجي بافته هاي کرمان، روغن نباتي گلناز و واحدهاي صنعتي محور جاده کرمان- ماهان و کرمان- زرند به عنوان قطب صنعتي استان شناخته می شود.

دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرمان به عنوان بزرگترين واحد دانشگاهي در سطح منطقه 7 کشور با دارا بودن 95 رشته، مقطع و گرايش تحصیلی و نزدیک به 15 هزار دانشجو نقش مؤثری را در تربیت نیروی تحصیل کرده استان ایفا می کند. وجود امکانات آموزشی، آزمایشگاه های تخصصی مختلف و فضای فیزیکی مناسب، بستر شکل گیری و رشد فعالیت های دانش بنیان را فراهم کرده است.

 

مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کرمان فعاليت خود را پس از انعقاد تفاهم نامه شماره 254 مورخ 4/4/87 بین دانشگاه آزاد اسلامي کرمان و پارک علم و فناوري استان کرمان در چارچوب اهداف تعيين شده آغاز کرد.

 

 اهداف و زمینه های تخصصی فعالیت

مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کرمان با هدف بسترسازی برای فعالیت پژوهشگران، دانشجویان و  دانش آموختگان دانشگاه در راستای ایجاد کسب و کارهای دانش بنیان و توسعه فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه، فعالیت خود را در زمينه هاي فناوری اطلاعات و ارتباطات ، برق و الکترونیک ، عمران و شیمی دنبال می کند.

 

ساختمان مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی کرمان با زیربنای500 مترمربع در محوطه دانشگاه و در مجاورت کتابخانه مرکزی واقع شده است. در این ساختمان در فاز اول امکان استقرار 20 واحد فناور وجود دارد.

مشخصات کلی ساختمان:

- اختصاص واحدهاي مجزا به صورت پارتيشن

- واقع شدن در محوطه دانشگاه و در طبقه فوقانی کتابخانه مرکزی

- برخورداری از امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی و کتابخانه ای دانشگاه

  

 امکانات و آزمایشگاه های تخصصی

در اين واحد دانشگاهي 52 آزمايشگاه و 17 کارگاه آموزشي وجود دارد و 23 انجمن علمي در اين واحد دانشگاهي فعال هستند. از جمله مهمترین امکانات دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. آزمايشگاه ها

    - آزمايشگاه های شيمي و ميکروبيولوژي (عمومي، تجزيه دستگاهي، آلي، بيوشيمي، فیزیولوژی، ميکروبيولوژي)

    - آزمايشگاه های عمران ( بتن، هيدروليک، فيزيک، خاک شناسي، ديناميک و ارتعاشات)

    - آزمايشگاه های معدن (کاني شناسي، کانه آرايي و زمين شناسي)

2. کارگاه ها (الکترونيک، ماشين های کشاورزي، آبياری، نقشه برداري، ريخته گري، شيشه گري،طراحي و ترکيب، آتليه عکاسي و اتاق پراپتيک)

3. کتابخانه (مرکزي، دانشکده پرستاري و مامایی، معماری و هنر)

4. لابراتوار زبان انگليسي

5. انتشارات علمی دانشکده ادبيات (چاپ کتاب و نشريه)

 
 قبلی
بعدی

سامانه سانپا توسط سورنا، شرکت مستقر در پ

سامانه هوشمند ارزیابی و نظارت بر پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان ( سانپا) توسط برنامه نویسان و متخصصان شرکت مهندسی فناوری سورنا مستقر در پارک علم و فناوری استان کرمان طراحی و ...

اطلاعات بیشتر

گفت و گو با رئیس پارک علم و فناوری استان

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در گفت و گویی اختصاصی از راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی در کرمان خبر داد وی در این گفت و گو مطرح کرد ...

اطلاعات بیشتر
بیشتر در: اخبار واحدها