چاپ        ارسال به دوست

رونمايي از سامانه ارزيابي و نظارت بر پرو‍‍‍ژه هاي اقتصاد مقاومتي( سانپا )

در حاشيه افتتاحيه هجدهمین نمايشگاه دستاوردهاي پژوهش، فناوري و فن بازار از نسخه نهایی و توسعه یافته سامانه ارزيابي و نظارت بر پرو‍ژه هاي اقتصادي مقاومتي (سانپا) مستقر درپارك علم و فناوري استان كرمان با حضور دکتر ستاری معاون محترم علمی و فناوری رییس جمهور و دکتر غلامی وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری دکتر پیری مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي پارک علم و فناوری استان کرمان، اين سامانه توسط شركت مهندسي فناوري سورنا به مديريت مهندس عابد شيخ بهايي طراحي و پياده سازي شده و با هدف مديريت و پايش پروژه هاي مصوب اقتصاد مقاومتي كشور راه اندازي شده است.

شیخ بهایی مدیر پروژه طراحی سانپا افزود: مدیریت پروژه های اقتصاد مقاومتی به كار گیری دانش، مهارت‌ها، ابزار و تكنیك‌های لازم در اجرای فعالیت‌ها به منظور رفع نیازها و تامین مؤلفه های سیاست های اقتصاد مقاومتی می‌باشد.

 

 

مدیر شرکت فناوری اطلاعات سورنا با بیان اینکه سامانه مدیریت، ارزیابی و نظارت بر پروژه های اقتصاد مقاومتی (سانپا) یک عامل اساسی و تعیین کننده در موفقیت پروژه هاست که یک نقش محوری در رشد پروژه ها ایفا می کند. تحلیل های پایه و ابتدایی تک تک پروژه های اقتصاد مقاومتی در مرحله مقدماتی پروژه انجام گرفته، سپس طراحی یک برنامه ریزی انجام می شود تا فعالیتها ، فازها و زیرپروژه ها  مشخص شوند و یک استراتژی مدون جهت تکمیل فعالیت ها تعریف می شود.

وی خاطر نشان ساخت: در این سامانه  پروژه ها و فازهای عملیاتی با همه پیش نیازها و پس نیازهایش به طور خاص پیگیری می شوند. کنترل و نظارت پروژه ها همزمان با اجرای برنامه انجام می شود تا کلیه فرصت های ممکن و تهدیدهای احتمالی شناسایی تا در نهایت به فاز پایانی و بهره برداری پروژه ها ختم گردد. در همه این مراحل مدیران پروژه ها نقش تعیین کننده ای ایفا می کند، به عبارت دیگر مدیر پروژه ها روند مراحل فوق را تایید و به مرحله اجرا نزدیک می کنند.

شیخ بهایی عنوان نمود که سیستم و نرم افزار مدیریت و کنترل پروژه سانپا، در اجرای این مهم از دو بازوی قدرتمند برنامه‌ریزی و کنترل پروژه بهره می‌گیرد و لذا به ابزاری کاربردی و قدرتمند برای کنترل زمان، کنترل هزینه و مدیریت منابع و نیروی انسانی تبدیل گردیده است.

وی خاطر نشان ساخت که سامانه سانپا ابزاري ارزشمند براي سازماندهي پروژه های اقتصاد مقاومتی، زمان بندي پروژه های، اختصاص بودجه، منابع و هزينه‌ پروژه ها، تنظيم پروژه ها براي برآورد كردن محدوديت ها و آماده كردن گزارش ها براي طرح در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان و ستاد کشور می باشد.

وی همچنین در ادامه عنوان نمود که می‌توان با استفاده از سامانه سانپا انتظارات واقعی از پروژه های اقتصاد مقاومتی را از طریق ایجاد برنامه زمانبندی،‌ تخصیص منابع و مدیریت بودجه پروژه با مجریان و ذینفعان پروژه ها در میان گذاشت. زمانبندی پروژه را نیز می‌توان با ابزار‌‌‌های موجود در این نرم‌افزار برای ردیابی علل وقایع تاخیر در اجرا یا بهره برداری از یکایک پروژه ها و برنامه هایی که از برنامه زمان بندی جلوتر یا عقب تر هستند، درک نمود.

 

 

شیخ بهایی عنوان نمود که سامانه سانپا رابطی بسیار مناسب برای برنامه‌ریزی گام به گام پروژه است که به انجام فرایند‌‌‌های فیزیکی پروژه ها کمک شایانی می‌کند. این سامانه برای موارد مختلف قابل سفارشی شدن است و به برنامه‌ریزان پروژه از طریق ایجاد یک پروژه، تعریف فعالیت و تخصیص منابع، به ‌پی‌گیری و تجزیه و تحلیل اطلاعات پروژه و گزارش نتایج حاصله کمک می‌کند.

 

 


٠٩:٣٢ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٢٥٦    /    تعداد نمایش : ٣٩٦خروج