چاپ        ارسال به دوست

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان:

مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا استان کرمان به زودی افتتاح می گردد

دکتر مسعود ترکزاده، رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در نشست روسای دانشگاه ها با استاندار ضمن ارائه برنامه های آینده پارک علم و فناوری، از افتتاح مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا در استان خبر داد.

وی افزود: پارک علم و فناوری استان کرمان با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات اقدام به راه اندازی مرکز توانمند سازی کسب و کارهای نوپای فاوا در کرمان کرده که به زودی این مرکز افتتاح می گردد.

رئیس پارک علم و فناوری با اشاره به اهمیت حمایت از ایده های فناورانه و دانش بنیان در استان گفت: برگزاری دوره های کارآفرینی، برپایی استارت آپ ها و حمایت از کسب و کارهای نوپا از مهم ترین وظایف این مرکز است.

وی در ادامه با اشاره به شروع فعالیت صندوق غیردولتی پژوهش و فناوری استان کرمان خاطر نشان کرد: وجود این صندوق در جهت حمایت مالی از پروژه های پژوهشی و فناورانه و همچنین تجاری سازی و فروش محصولات دانش بنیان استان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

دکتر ترکزاده راه اندازی دفتر مرجع منطقه ای مالکیت فکری استان را یکی از دیگر فعالیت های پارک علم و فناوری استان در جهت ثبت اختراعات و ایده های نو دانست و عنوان کرد: پارک علم و فناوری استان با تاسیس این سه مرکز در جهت حمایت همه جانبه در سه مرحله ی ثبت، تولید و تجاری سازی ایده ها عمل کرده است.

 


١٥:٠٢ - شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٣١٣    /    تعداد نمایش : ٤٠٩خروج