چاپ        ارسال به دوست

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در نشست با مدیران شرکت ها:

ارتباط تنگاتنگ و متقابل با شرکت ها با راه اندازی اتوماسیون پارک علم و فناوری استان کرمان محقق گردید

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در نشست روسای دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته،  پارک علم و فناوری و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی با مدیران شرکت ها  که روز سه شنبه سوم بهمن ماه در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی برگزار گردید؛ از راه اندازی اتوماسیون اداری پارک علم و فناوری استان کرمان برای شرکت ها خبر داد وی افزود: با راه اندازی این سامانه برای شرکت ها، معضل ارتباط مستقیم و پیگیری نامه ها رفع خواهد گردید.

دکتر مسعود ترکزاده، رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان، با اشاره به تاسیس انجمن شرکت های دانش بنیان در اتاق بازرگانی افزود: این انجمن می تواند به صورت مطالبه گر عمل کند و از این طریق خواسته ها و مطالبات شرکت ها به پارک و دیگر دستگاه های استان کرمان منتقل گردد و در خیلی از زمینه ها به عنوان مشاور در حوزه های تخصصی عمل کند از سوی دیگر این انجمن می تواند در پایش وضعیت واحدها و عارضه یابی آنها موثر باشد.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت حضور شرکت ها در بازارهای بین المللی و داخلی، گفت: نقش حمایتی پارک از مرحله تولید محصول باید به سمت مرحله تجاری سازی و حضور در نمایشگاه های بین المللی و داخلی معطوف گردد.

 

دکتر ترکزاده با اشاره به راه اندازی مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا کرمان از سوی پارک علم و فناوری استان کرمان با مشارکت اداره ارتباطات و اطلاعات کرمان از افتتاح این مرکز در دهه فجر خبر داد و افزود یکی از وظایف مهم این مرکز برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای شرکت ها و کسب و کار های نوپا خواهد بود.

وی در ادامه عنوان کرد: صندوق پژوهش و فناوری استان کرمان یکی از پتانسیل های حمایتی خواهد بود که تازه شروع به کار کرده است و بخش خصوصی باید در آن مشارکت فعال داشته باشد و در راستای این هدف پذیره نویسی سهام این صندوق دوباره انجام خواهد شد.

دکتر ترکزاده در خصوص واگذاری زمین به شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری نیز افزود: 50 هکتار از زمین های هفت باغ برای تاسیس شهرک علم و فناوری اختصاص یافته است که مجوز واگذاری آنها از هیئت امنا اخذ گردیده است و به زودی پس از طی مراحل قانونی به شرکت های متقاضی و فعال واگذار خواهد شد.

 


٢٢:٥٥ - سه شنبه ٣ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٣٢٣    /    تعداد نمایش : ٤٠٦خروج