چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در نشست با مدیران واحدهای فناور:

هدف اصلی دانشگاه ها در جامعه توسعه یافته تحقق شعار تبدیل علم به ثروت است

دکتر آروین ضمن تاکید بر لزوم مطالبه گری شرکت ها در جهت منفعت عمومی گفت: برای پیشبرد اهداف پارک باید ارتباط تنگاتنگی میان شرکت ها و پارک علم و فناوری استان برقرار گردد و مطالبات آنان به گوش مسئولان برسد تا به کمک ابزار و اختیارات موجود امکان حمایت های سازنده از شرکت های دانش محور برقرار گردد.

وی ضمن اشاره به تلاش های مسئولان سابق پارک علم و فناوری استان کرمان افزود: تزریق یک نیروی محرکه جدید برای تغییر برخی سیاست ها و تفکرات از اهداف اصلی پارک است.

در ادامه این نشست، جلسه پرسش و پاسخ با حضور دکتر سید محمد جواد آروین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، دکتر مسعود ترکزاده، رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان، دکتر علیرضا گنجویی، معاون فناوری و نوآوری پارک و دکتر ابراهیم جهانشاهی مدیر مراکز رشد واحدهای فناور استان برگزار گردید و مدیران شرکت ها مشکلات و مسائل خود را مطرح کردند.

دکتر جهانشاهی در خصوص مشکلاتی که شرکت های مستقر در خصوص استفاده از معافیت های مالیاتی اغلب با آن مواجه هستند؛ عنوان کرد: طبق قانون مصوب، واحدهای فناور مستقر در پارک که دارای مجوز از مدیریت پارک هستند می توانند از معافیت های مالیاتی استفاده کنند و متاسفانه اداره مالیات واژه ی استقرار را به عنوان استقرار فیزیکی تفسیر کرده و امکان استفاده از این معافیت برای شرکت هایی که به صورت فیزیکی در پارک مستقر نیستند؛ سلب گردیده است به همین منظور جلسات متعددی با مسئولان اداره مالیات برگزار شده که با همکاری مسئولان اداره مالیات، این مشکل در آینده رفع خواهد شد.

دکتر ترکزاده در خصوص برگزاری دوره های آموزشی بیان کرد: مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا در پارک علم و فناوری استان با هدف برگزاری دوره های آموزشی راه اندازی گردیده است که کارگاه های مورد نیاز پیشنهاد شده از سوی شرکت ها در شورای راهبردی این مرکز تصویب می گردد و تا پایان سال شاهد برگزاری کارگاه های تخصصی در این مرکز خواهیم بود.

دکتر گنجویی در خصوص برگزاری کارگاه های آموزشی افزود: پارک علم و فناوری طبق تفاهم نامه ای که با صندوق نوآوری و شکوفایی منعقد کرده است برگزاری این کارگاه ها را در دستور کار خود قرار داده است و به زودی کارگاه های تخصصی در قالب این تفاهم نامه برای شرکت ها برگزار خواهد شد.

دکتر ترکزاده در پایان در خصوص استقرار شرکت ها در ساختمان ها عنوان کرد: عمده حمایت های پارک باید در راستای تجاری سازی، بازاریابی و شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی صورت گیرد و حمایت از شرکت ها در قالب تامین فضای استقرار مشکلات ساختاری و اساسی دارد که شرکت های تازه تاسیس و آسیب پذیر اغلب از آن بهره مند نمی گردند.

در پایان کارگاه آموزش اتوماسیون اداری برای مدیران شرکت ها با حضور مهندس حمید قادر برگزار گردید.

 

 


١٤:٤٣ - شنبه ٧ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٤١٣خروج