چاپ        ارسال به دوست

رییس پارک علم و فناوری استان در جلسه نشست شرکتهای دانش بنیان با مجمع نمایندگان استان

رییس پارک علم و فناوری استان:تکمیل اکوسیستم کارآفرینی استان نیازمند حمایت مجمع نمایندگان

  تکمیل اکوسیستم کارآفرینی استان نیازمند حمایت  مجمع نمایندگان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کرمان، دکتر مسعود ترکزاده ماهانی در جلسه   نشست شرکتهای دانش بنیان پارک علم و فناوری   با وزیر ارتباطات و  حضور نمایندگان استان کرمان با برشمردن چالشهای اساسی حوزه کسب و کار  گفت:  فضای کسب و کار های نوپا در استان کرمان همیشه مغفول بوده آن هم به دلیل عدم  حمایتهای زیر ساختی و سیاسی است و تکمیل این اکوسیستم نیازمند ورود مجمع نمایندگان استان بعنوان ابزار قدرتمند سیاسی جهت رفع نگرانیهاست.

  رییس پارک علم و فناوری استان ادامه داد: ما باید با الگو گرفتن و تبعیت از سایر استانها،  برای رفع مشکلات از تمامی ظرفیتها سیاسی و اقتصادی بهره بگیریم و این یعنی اینکه اکوسیستم کارآفرینی  و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا در استان  نیازمند پشتیبانی اساسی ابزار قدرتمند سیاسی همچون مجمع نمایندگان استان است.

دکتر ترکزاده ماهانی با بیان اینکه تامین منابع مالی شرکتهای نوپا یکی از اساسی ترین چالشهای زیر ساختی کسب و کارهای نوپاست اظهار داشت: پارک علم و فناوری استان  به کمک بخش خصوصی و دولتی جهت رفع این نگرانی ها  صندوق پژوهش و فناوری  استان را با رویکرد متفاوت با بانکداری سنتی،راه اندازی  نمود تا بتواند مشکلات را به حداقل برساند و  کمک هایی را در جهت تامین منابع مالی و ضمانت های بانکی مورد نیاز شرکتها را تامین نماید.

رییس پارک علم و فناوری استان  در ادامه از مجمع نمایندگان خواست تا  برای پشتیبانی از این صندوق از وزارت فناوری، اطلاعات و ارتباطات بخواهد سرمایه های مالی این بخش در استان  را به دست صندوق پژوهش و فناوری  استان  بسپارد که  این حمایت چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت باعث رفع مشکلات مالی  کسب و کارهای نوپا و شرکتهای دانش بنیان خواهد شد.

دکتر ترکزاده ماهانی موضوع  استقرار شتاب دهند ها در استان را اینگونه مطرح کرد: ،دویا سه مورد از شتاب دهندهای بزرگ کشوری با حضور کرمانیان مقیم تهران مدیریت می شوند و از مجمع نمایندگان استان کرمان در خواست نمود که با ورود خود با این موضوع زمینه مناسب  حضور نمایندگان این شتاب دهنده ها را در استان کرمان امکان پذیر نمایند.

وی در رابطه با مالیات بر ارزش افزوده  خواستار تسریع در تصویب  قانونی بود که کمیسیون اقتصادی مجلس  به دنبال مصوب کردن  آن  بود تا بتوان به کمک آن بخشی از مالیات بر ارزش افزوده ای  که از شرکتهای دانش بنیان دریافت می شود  را به خود استانها بازگرداند تا در جهت ایجاد زیر ساختها ی مورد نیاز شرکتها هزینه شود.

ریس پارک علم و فناوری استان  با توجه به قانون استفاده از اعتبارات توسعه متوازن کشور  خطاب به مجمع نمایندگان استان گفت: بر اساس قانون صریح بودجه  سال 1397کشور  در رابطه با  حمایت از کسب و کارهای نوپا در حوزه فناوری تاکید دارد که نیازمند پیگیری نمایندگان استان جهت تخصیص این منابع در مسیر توسعه فناوری و کسب و کارهای نوپا می باشیم..

 دکتر ترکزاده در پایان ابراز امیدواری کردتا مجمع نمایندگان استان به عنوان یکی از  تاثیر گذارترین ابزار  توسعه استان در مواردی که اشاره شد به کمک رفع  نگرانی ها بشتابد که باعث  حرکت دوصد چندان شرکتها و ایجاد ارزش افزوده خواهد شد.  


١٢:٤٤ - يکشنبه ٣ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٦١٣    /    تعداد نمایش : ٢٨٨خروج