چاپ        ارسال به دوست

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان:

مرجع منطقه ای مالکیت فکری استان کرمان به طور رسمی آغاز به کار کرد

دکتر عباس قوام رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان با اشاره به اینکه این مجموعه در سال 94 موفق به اخذ مجوز مرجعیت استعلام قوه قضاییه گردید و در ادامه در سال 1395 با پیگیری فراوان موفق به اخذ مجوز ایجاد دفتر منطقه ای مالکیت فکری شد گفت: مرجع منطقه ای مالکیت فکری استان کرمان به طور رسمی آغاز به کار کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه حقوق مالکیت فکری، حقوقی است که به صاحب اثر اجازه می دهد از منافع و شکل خاصی از فعالیت یا فکر انسان منحصرا استفاده نماید؛ افزود: در این دفتر ارزيابي تخصصي اختراع و دانش فني بر اساس جستجو و بررسي تخصصي مستندات توسط متخصصان مربوطه با بهره گيري از تجارب علمي، مشاوره ها و  بانك هاي اطلاعاتي داخلي و خارجي صورت می گیرد. از این رو صنایع استان و اشخاص حقوقی و حقیقی می توانند برای ثبت اختراع خود و بهره مندی از مالکیت فکری آن به پارک علم و فناوری استان مراجعه نمایند.

 

وی همچنین بیان کرد: پرسشنامه درخواست تاییدیه علمی اختراع در سایت پارک علم و فناوری استان کرمان به نشانی www.msp.ir قابل دسترسی است و از این طریق صنایع استان و اشخاص حقوقی و حقیقی می توانند برای ثبت اختراع خود و بهره مندی از مالکیت فکری اقدام نمایند.


٠٩:٤٦ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٢٦    /    تعداد نمایش : ٤٥٠خروج