چاپ        ارسال به دوست

بافناوران برتر استان کرمان در حوزهiT

thinkboardوBRC برندهای معتبر شرکت بهارستان رایان در بازار تجهیزات آموزشی/ارز نیمایی چالش شرکتهای دانش بنیان

(اشاره) تکنولوژی با جذابیتهایی خاص خود در جای جای زندگی انسانها وارد شده و حتی روش  آموزش بشر را دچار تغییر نموده است. تکنولوژیهای آموزشی برای درک، فهم و انتقال سریع مطالب،ارتباط موثر بین معلم و دانش آموز خلق و یا در حال تولید است و  موجب می شود عدالت آموزشی نیز برقرار شود تا همه  افراد جامعه به طور یکسان مورد تعلیم قرار بگیرند.

 کشور ما برای عقب نماندن از کیفیت آموزش در دنیا گام اول اقدام به وارد کردن تجهیزات جدید  نمود و در ادامه  بر اساس نیازهای آموزشی، به دست توانای جوانان با مهندسی معکوس و بومی سازی موفق به ساخت درصد قابل توجهی از این تکنولوژیها شده است.

شرکت بهارستان رایان در استان کرمان یک نمونه موفق از واحدهای برتر تولیدی در زمینه (تینک برد) در جنوب شرق کشور است که بخش قابل توجهی از تجهیز و نوسازی  وسایل  آموزشی مدارس را برعهده دارد.

مهندس محسن ترکزاده ماهانی مدیر عامل شرکت تعاونی تولیدی توزیعی بهارستان رایان کامپیوتر، فارغ التحصیل در رشته مکانیک سیالات  و تولید کننده تینک برد های آموزشی است.

 

ترکزاده ماهانی از سال 72تا77 دوره جوانی  فعالیت خود را از نماینده شرکت تجهیزات مدارس ایران و قائم مقام شرکت در جنوب شرق کشور که در زمینه تجهیز و نوسازی وسایل آموزشی مدارس  آموزش پرورش  فعالیت می کرد آغاز نمود و سپس از سال 90و91شخصا با راه اندازی شرکت  و متمرکز به حوزه آموزش و تجهیز و نوسازی و هوشمند سازی مدارس ورود کرد و در فاز اول وارد کننده تجهیزات از چین بود.

نیاز کشور به این تکنولوژی و جذابیتهای حوزه آموزش  باعث شد تا راغب شود به این حوزه ورود نماید و از سال 1393 متوجه می شوند متخصصان داخلی توان این را دارند تا  بخشی از این قطعات را تولید و بومی سازی کنند.

تمام نوآوری ها  در زمینه مدیریت آموزش

مشکل نمونه وایت برد آموزشی اولیه برد هوشمند الکترو مغناطیس بود  که  برای سلامتی استفاده کنندگان مضر به نظر رسید شرکت تصمیم به رفع نقص برآمد و در این فاز  اقدام به تولید به صورت (پی سی) نمود. محصولات پی سی مورد استقبال قرار گرفت اما بعد از مدتی که خراب یا صدمه دیدند فاقد ارزش برای تعمیر بود چرا که هزینه تعمیر فشار زیادی به مصرف کننده وارد می کرد.محققین شرکت در صدد برای رفع این نقص برآمدن و پس از کار تلاش فراوان موفق به تولید  سیستم(آی آر) نمودن  که از نمونه های قبلی پیشرفته تر و نقص(پی سی) را ندارند.

نرم افزارهای تعاملی کلاسی   IWB_-AIO  که همزمان به  صورت تی وی و کامپیوتر قابلیت استفاده را دارد از دیگر محصولات تولیدی این شرکت بحساب می آید، بدین صورت که بر اساس نیاز بازار ایران و برطرف کردن نقاط ضعف محصول چینی اقدام به تولید نموده است  و سپس  موفق به طراحی و ساخت تراشه جهت استفاده در کلاس  برای بهبود یادگیری  و حتی کنترل مدیریتی شدند به طوری که همزمان والدین دانش آموز از طریق تبلت و مدیران مدرسه به صورت آنلاین وضعیت دانش آموزان را بررسی خواهند کرد                                                                                   .

 از مهمترین و جدیدترین نمونه کارهای  این شرکت اگر بخواهیم نام ببریم، صفحه نمایش (F4) و اندروید همچنین تکنولوژی بروز شده  (LFT) است که خیلی از نقاط ضعف قبلی ها  را پوشش داده و نیاز به قطعات جانبی ندارد.

از بارزترین تاثیرات محصولات شرکت بهارستان رایان بر آموزش و بالا رفتن سطح یادگیری  استاد، معلم،دانش آموز و دانشجو می توان برشمرد.   

در نهایت  این مجموعه  توانسته  60درصد قطعات سخت افزاری و صد در صد سیستم نرم افزاری تجهیزات  آموزشی را باکیفیت  و داوم بیشتر و ده درصد اختلاف قیمت نسبت به نمونه های خارجی و 4۰٪ درصد قطعات به صورت مشارکتی با شرکت چینی  در بازار تولید کند.

شرکت بهارستان رایان با ۶۰۶میلیون ریال سرمایه اولیه شروع به کار نموده و امروز از بزرگترین شرکتهای تولید کننده تجهیزات آموزشی  در جنوب شرق کشورمحسوب می گردد.

 

دو برند شناخته شده  برای دو محصول متفاوت  ثبت شده برای این شرکت در بازار است.‌BRC &Think board

مهندس ترکزاده ماهانی تا کنون 31نفر اشتغال مستقیم، بیمه شده  و ۲۵نفر غیرمستقیم در استان کرمان ایجاد نموده است.

 در کنار کار تولید، گروهی از  جوانان کرمانی در این شرکت در قالب تیم تحقیق و توسعه  در حال بروز رسانی محصولات و دریافت  نیازهای  آموزشی کشورهستند تا محصولات جدید تری در بازار عرضه نمایند.

شرکت بهارستان رایان از سال 1396وارد پارک علم و فناوری استان کرمان شده و از معافیتها و مشوق های معنوی  شرکتهای دانش بنیان در حوزه دارایی و مالیات بهرمند گردیده و ضوابط و مصوبات پارک برای شرکت ها اعمال تا باعث رشد آنها گرد و در حال حاضر در مرحله ارزیابی کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت ها دانش بنیان در دو فاز نرم افزاری و سخت افزاری  قرار گرفته است.

 

 این مجموعه خوشبختانه با مدیریت درست منابع در کارش شکست نخورده، اما شرایط ارزی جدید و با توجه به اینکه امکان عدم تخصیص ارز و عدم  پرداخت ارز نیمایی وجود دارد وضعیت را سخت،مبهم و شکننده  نموده است  به طوری که در کوتاه مدت  احتمالا با  وارادکردن برخی قطعات با مشکل مواجه خواهد شد و ضریب شکست خوردن را بالا خواهد برد.

پیشنهادات مهندس ترکزاده به کسانی که می خواهند وارد این حرفه شوند شرکت در دوره های کارآموزی و کسب تجربه لازم است.

مدیر عامل شرکت می گوید:

 در استان کرمان متاسفانه معافیتها و گرفتن گرید دانش بنیان به کندی پیش می رود و یا برخی بکلی  اجرایی نشده است، مالیتها به شدت واحدهای تولیدی را آسیب پذیر نموده، دادن کارگزاری  رتبه دانش بنیان به سایر استانها کار را برای استان کرمان  سخت کرده و برای تغییر این رویه نیاز به حمایت و پشتیبانی همه ابزار استانی داریم،چرا نباید استان کرمان با این همه ظرفیت علمی و فنی برای گرفتن امتیاز دانش بنیان ماهها در انتظار کارشناسان سایر استانها باشد آن هم در آخر مشخص نیست چه بشود؟

مهندس ترکزاده ماهانی خطاب به مسولان می گوید:

با توجه به اینکه شرکت بهارستان رایان تصمیم به خط جدید تولید خود را دارد و تعهد صادرات هم مینماید، بنابراین حمایت استانی نیاز داریم و مسولین استانی باید شرکتها و تولیدات استان را حمایت کنند و غریب پرستی را کنار بگذارند و به ما اعتماد کنند، پروژه ها را به ما بسپارند و شرکتهای موفق استانی را به شرکتهای ضعیف غیر بومی ترجیح ندهند.  

نشانی های شرکت(ایمیل،تلفن،وب سایت)

 

   آدرس۱:دفتر تهران –خیابان خرمشهر(آپادانا)-خیابان عربعلی- کوچه ۱۵-پلاک۳۴-طبقه اول واحد۱

تلفن : -۸۸۵۲۵۴۳۹-۸۸۵۲۵۴۳۸    -۲۲۴۲۴۷۷۱-۲۲۴۲۴۶۲۸-۰۲۱

آدرس:۲-کرمان خیابان پروین اعتصامی شرقی –روبروی کوچه۱۲طبقه سوم 

تلفن:۳۲۴۴۴۰۸۰-۳۲۴۶۵۳۹۸-۳۲۴۶۵۰۴۷-فکس:۳۲۴۶۶۲۷۵ -۰۳۴     

موبایل:۰۹۱۳۱۴۰۲۱۷۷

 آدرس  کارخانه :سیرجان – منطقه ویژه اقتصادی سیرجان -واحد۲۹۸

Email:baharestanrayan@brc-co.ir     WWW.brc-co.ir

---------------------------------------------------------------------------

Baharestanrayan company (BRC.co)

Centeral office add: Iran-kerman . Parvin Etesami street -

tel : 0098-34-32465047

fax: 0098-34-32466275

Tehran office : Khorramshahr Avenue  -Arab Ali street -15th–34NO- 0098-21-88525438

Factory add :Sirjan freezon –NO298 tell:0098-34-42372990-1

 

mobail: 00989131402177

Email:baharestanrayan@brc-co.ir

   www.brc-co.ir

 SKYPE ID :baharestanrayan


٠٧:٥٤ - سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٦٥٥    /    تعداد نمایش : ٤١١خروج