چاپ        ارسال به دوست

شرایط شرکت در پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی

- ثبت نام گروهی ( برای حضور منتخبین مؤسسات علمی و پژوهشی، پارک ها و مراکز رشد واحدهای فناوری):

با توجه به تقاضای برخی از مؤسسات پژوهشی، پارک ها و مراکز رشد واحدهای فناوری برای معرفی گروهی از شرکت ها و طرح ها جهت حضور در نمایشگاه و جشنواره مقرر گردید امکان ثبت نام گروهی برای سال جاری در سامانه نرم افزاری با اعمال تخفیف ایجاد گردد.

 

 

شرایط بهره مندی از ثبت نام گروهی به شرح ذیل می باشد:

* جهت ارج نهادن به مشارکت مراکز فعال در حوزه فناوری، در این دوره از نمایشگاه و جشنواره برای مراکزی که اقدام به ثبت نام حداقل 7 شخص (اعم از حقیقی یا حقوقی) نمایند تخفیف 20% در مبلغ نهایی فاکتور (به هر شخص معرفی شده از طرف آن مرکز) اعمال خواهد گرفت.

* نماینده مرکز با مراجعه به سامانه نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام نموده و درخواست خود را با جزییات لازم به دبیرخانه ارسال می کند.

*پس از بررسی اولیه و طی مراحل اداری لازم، "کد تخفیف" مختص آن مرکز تحویل نماینده می شود.

* نماینده، کد تخفیف را پس از دریافت از دبیرخانه، تحویل اشخاص منتخب داده و ایشان در زمان ثبت نام با درج کد مربوطه در سامانه از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

*برای ثبت نام گروهی صرفا به درخواست های مکتوب بارگذاری شده (با امضای مدیر واحد) در سامانه ترتیب اثر داده خواهد شد.

- توجه: لازم است نام و نام خانوادگی و شماره تماس اشخاصی که از کد تخفیف استفاده خواهند نمود در نامه به دبیرخانه اعلام گردد.

زمان ثبت نام : از 15 شهریورماه لغایت 30 مهرماه سال 1396

زمان برگزاری: از 20 لغایت 24 آبان سال 1396

 

- بخش 1)

ایده فناورانه به چه منظور و برای چه کسانی مناسب است؟

اولین جشنواره ایده تا کسب و کار در سال قبل به عنوان رویداد همزمان با نمایشگاه و جشنواره فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی برگزار گردید دومین جشنواره ایده تا کسب و کار نیز با عنوان جدید ایده فناورانه در سال جاری با رویکردهای تخصصی (4 رویداد زیر به اضافه بخش سایر) زیر برگزار خواهد شد:

1-  جشنواره بهترین طرح مرزبانی هوشمند

2-  جشنواره بهترین طرح قابلیت اعتماد

3-  استارت آپ اینترنت اشیا

4-  استارت آپ ویکند الکترونیک خودرو

5-  سایر

کلیه صاحبان ایده در زمینه های فوق الذکر  که علاقمند به حضور می باشند با شرایط و ضوابط مربوط به هر رویداد می توانند از طریق سامانه www.rinotex.ir اقدام به ثبت نام و تکمیل اطلاعات خود نموده و ضمن ثبت اطلاعات شخصی و ایده خود (بر اساس شرایط و ضوابط مربوط به هر رویداد)، نسبت به استفاده از خدمات ارائه شده اقدام نمایند.

بخش ایده فناورانه شامل کارگاه های آموزشی، سخنرانی، منتورینگ و جایزه نقدی خواهد بود که جزییات هر مورد متعاقبا از طریق سامانه نمایشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

لازم به ذکر است ایده ها پس از ارزیابی اولیه توسط کمیته داوری مجاز به حضور در نمایشگاه خواهند بود و از حضور ایده و طرح هایی که حداقل امتیاز را از کمیته دریافت ننمایند ممانعت به عمل خواهد آمد.

ارزیابی بر اساس استانداردهای بین المللی و نظر خبرگی توسط صاحبنظران و اساتید دانشگاهی انجام خواهد شد.

ثبت نام در بخش سایر، تعهدی برای برگزاری رویداد و حضور در این بخش برای دبیرخانه ایجاد نمی کند و صرفا اطلاعات در این بخش جمع آوری می شود و در صورتی که تعداد طرح ها به حد نصاب لازم در هر حوزه فناوری رسید (پس از بررسی توسط دبیرخانه و تصویب در شورای سیاست گذاری)، با اطلاع رسانی قبلی، بخش مجزایی پیش بینی و هزینه برگزاری این رویداد(حداقل هزینه) از متقاضیان دریافت خواهد شد.

- ️هزینه ها :

1)  هزینه ثبت نام به ازای هر طرح در این بخش مبلغ 600.000 ریال تعیین گردیده است. (شامل ثبت نام و ارزیابی، پذیرایی میان وعده و نهار)

2)  پرداخت هزینه ثبت نام الزامی می باشد.

3)  ثبت نام اولیه برای طرح هایی که در بخش سایر ثبت نام نمایند رایگان می باشد، در صورتی که تعداد طرح ها به حد نصاب لازم در هر حوزه فناوری رسید (پس از بررسی توسط دبیرخانه و تصویب در شورای سیاست گذاری)، هزینه برگزاری این رویداد(حداقل هزینه) از متقاضیان دریافت خواهد شد.

 

 

- بخش 2)

توسعه و تجاری سازی فناوری(نمایشگاه و جشنواره) به چه منظور و برای چه کسانی مناسب است؟

در این بخش متقاضیان حوزه های فناوری یکسان در یک زون تخصصی سازماندهی شده و مشابه سال قبل امکان حضور طرح های این بخش در جشنواره   ( جهت ارزیابی فنی و اقتصادی ) فراهم می باشد.

در این بخش به ازای هر طرح غرفه رایگان در اختیار کلیه متقاضیان قرار می گیرد (بر اساس تجربه سالیان قبل این مقدار از متراژ برای اکثر طرح ها کفایت خواهد نمود) ولی در این دوره این امکان فراهم گردیده که با پرداخت هزینه حداقلی برای طرح هایی که نیاز به فضای بیشتری داشته باشند غرفه بزرگتری فراهم گردد.

در این بخش برنامه ریزی شده است که تورهای سرمایه گذاری، بازدید مسئولین لشکری و کشوری و حضور نهادهای حمایت کننده به امر تجاری سازی محصولات کمک نماید. ضمنا برای طرح هایی که در جشنواره حضور پیدا می کنند، ضمن معرفی طرح های برگزیده، جوایز ارزنده ای به همراه لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیم خواهد شد.

در صورت اعلام علاقمندی از طرف متقاضی جهت حضور در جشنواره، به منظور ارزیابی توسط تیم های داوری و بهره مندی از جوایز ارزنده این دوره به ازای هر طرح حاضر در جشنواره هزینه مجزایی دریافت خواهد شد.

 

- ️هزینه ها:

1)هزینه ثبت نام به ازاء هر طرح برای این بخش مبلغ 570.000 ریال تعیین گردیده است.

2)پرداخت هزینه ثبت نام الزامی است.

3)هزینه غرفه تا 3 متر مربع رایگان می باشد. برای متقاضیان مازاد بر متراژ  سرانه( 3 متر مربع) هزینه هایی به شرح ذیل اخذ خواهد شد:

هزینه درخواست 3 متر مربع مازاد بر متراژ سرانه، با احتساب تخفیف 50 درصدی 750.000 ریال به ازای هر متر مربع محاسبه خواهد شد.

هزینه درخواست 6 یا 9 متر مربع مازاد بر متراژ سرانه، با احتساب تخفیف 40 درصدی 900.000 ریال به ازای هر متر مربع محاسبه خواهد شد.

هزینه درخواست 12 متر مربع مازاد بر متراژ سرانه و بیشتر، با تعرفه کامل 1.500.000 ریال به ازای هر متر مربع محاسبه خواهد شد.

4)علاوه بر پرداخت هزینه های فوق، برای حضور هر طرح در جشنواره، پرداخت هزینه جداگانه الزامی است.

متقاضیان طرح های ثبت نامی در این بخش توسعه و تجاری سازی فناوری، در صورت تقاضا برای حضور در جشنواره(جهت ارزیابی فنی و اقتصادی توسط کمیته داوری) علاوه بر هزینه های اعلامی قبلی مبلغ 630.000 ریال به ازاء هر طرح می بایست پرداخت نمایند.

5)جهت کاهش هزینه ها، ایجاد مشارکت بیشتر و استفاده از ظرفیت نمایشگاه و جشنواره برای علاقه مندان فعال، هزینه ثبت نام، برای طرح دوم به بعد، با اعمال 50 درصد تخفیف محاسبه خواهد شد.

 

 

- بخش3)

 فروش محصولات و خدمات دانش بنیان به چه منظور و برای چه کسانی مناسب است؟

متقاضیانی که سطح فناوری خود را تکامل یافته می دانند و علاقمند به فروش و یا توسعه فناوری خود می باشند می توانند در این بخش ثبت نام نمایند.

ثبت نام در این بخش برای کلیه شرکت های دانش بنیان و فناوران امکان پذیر بوده و متقاضیان همانند بخش ایده فناورانه و توسعه و تجاری سازی می بایست از طریق سامانه نرم افزاری ثبت نام و حداقل اطلاعات مورد نیاز را تکمیل نمایند.

هزینه غرفه به ازای هر متر مربع درخواستی و پس از اعمال ضرایب تخفیف و سایر هزینه ها از متقاضیان اخذ خواهد شد.

سالن مجزایی در این بخش پیش بینی شده که کلیه ثبت نام کنندگان ( پس از ارزیابی اولیه ) در آن ساماندهی شده و می توانند نسبت به فروش محصولات فناورانه خود اقدام نمایند.

در این بخش برنامه ریزی شده است که تورهای سرمایه گذاری، بازدید مسئولین لشکری و کشوری و حضور نهادهای حمایت کننده به فروش محصولات کمک نماید.

به غرفه برتر بر اساس آرای مردمی جایزه نقدی و لوح تقدیر نمایشگاه تقدیم خواهد شد.

 

تذکر مهم

1-انجام کلیه امور مربوط به غرفه آرایی بر عهده خود متقاضیان می باشد و دبیرخانه صرفاً غرفه هر شخص را در چند روز قبل از برگزاری و بر اساس عرف رایج تحویل خواهد داد.

2-ضمنا از حضور طرح هایی که فناوری آن ها در سطح قابل قبول تشخیص داده نشود ممانعت به عمل خواهد آمد و هزینه های پرداختی ایشان مسترد نخواهد شد.

✔️هزینه ها :

1)ثبت نام برای طرح های این بخش رایگان می باشد.

2)در این بخش از بابت هزینه غرفه با احتساب مبلغ 2.000.000 ریال به ازاء هر متر مربع اخذ خواهد شد.

 

 

شرایط ثبت نام سازمان ها، شرکت ها و موسسات حمایتی

مؤسسات حمایت کننده از فعالیت های دانش بنیان،

شتابدهنده ها،

صندوقهای سرمایه گذاری خطرپذیر (VC)،

مراکز علمی و فناوری علاقمند به معرفی توانمندی های فناورانه

سازمان های متولی بخشهای اجرایی علاقمند به معرفی نیازهای فناورانه خود و خرید فناوری

و شرکت های تولیدی، صنعتی که علاقه مند به معرفی نیازهای فناورانه خود می باشند می توانند با واریز مبلغ 2 میلیون ریال به ازای هر متر مربع نزد بانک پارسیان به شماره حساب 20100117935608 شعبه چهارراه آبرسانی تبریز به نام شرکت تعاونی مصرف کارکنان استانداری آذربایجان شرقی و ارسال فیش پرداختی به امور مالی دبیرخانه به آدرس تبریز خیابان ولی عصر نبش فلکه همافر ساختمان منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی برای ثبت نام اقدام نمایند.

فیش پرداختی حداکثر تا آخر مهرماه باید به دبیرخانه تحویل داده شود.

شماره تلفن 35291939-041

شماره فکس 33305891-041

 

 

رویدادهای همزمان با پنجمین نمایشگاه نو آوری و فناوری ربع رشیدی

 

-دومین نمایشگاه فروش محصولات دانش بنیان

-مهندسی پزشکی IDEA Board

-جشنواره بهترین طرح قابلیت اعتماد

-جشنواره بهترین R&D بخش صنعت کشور

-جشنواره بهترین طرح مرزبانی هوشمند

-استارت آپ ویکند الکترونیک خودرو

-استارت آپ ویکند اینترنت اشیاء

-همایش بحران منابع آب با محوریت بازچرخانی پساب و تصفیه فاضلاب

-همایش فناوری الکترونیک

-نشست هم اندیشی شتابدهنده ها

-کارگاه دو روزه مدیریت انتقال فناوری

-جشنواره بهترین بانوان فناور

 

 

 


١٢:٠٠ - دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٦خروج