نشست رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان با مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی کشور

 نشست دکتر عباس قوام رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان با مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی روز دوشنبه 4 بهمن ماه در محل پارک علم و فناوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کرمان در این نشست دکتر عباس قوام، رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان با اشاره به اخذ مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری در سال جاری از سوی پارک علم و فناوری استان کرمان گفت: بر طبق مصوبه کارگروه ماده 44 قانون رفع موانع سرمایه گذاری خطر پذیر و اصلاح نظام مالی کشور که در شهریورماه 1394 توسط رئیس محترم جمهور ابلاغ گردید، خوشبختانه موفق به اخذ مجوز این صندوق شدیم تا بتوانیم خدمات بهتر و بیشتری به شرکت های فناور و دانش بنیان بدهیم.


alt


وی افزود: امیدورایم با فعالیت این صندوق به عنوان کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی بخشی از مشکلات شرکت های دانش بنیان استان کرمان در دریافت تسهیلات  مرتفع گردد.

قوام با اشاره به پتانسیل های استان کرمان در حوزه معدن و کشاورزی گفت: اغلب شرکت های فعال در این حوزه ها با اخذ استانداردهای لازم شرکت های دانش بنیان می توانند از تسهیلات این صندوق بهره مند گردند.

در ادامه دکتر بنی هاشمی مدیر نظارت بر تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ماهیت صندوق نوآوری و شکوفایی فنی و کارشناسی است و اولویت این صندوق بر طرحی است که از سوی شرکت ها ارائه می گردد و این تفاوت صندوق نوآوری و شکوفایی با بانک ها است البته توانایی در ارائه و معرفی طرح در ارزیابی آن نیز نقش به سزایی دارد همچنین توان مالی برای تامین حداقل وثیقه های لازم برای دریافت تسهیلات نیز یکی دیگر از مواردی است که از سوی ارزیابان صندوق مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با تاکید بر نقش پارک های علم و فناوری در ارائه تسهیلات توسط این صندوق گفت: پارک ها با شناختی که از شرکت های مستقر در خود دارند از یک سو و از سوی دیگر با تشویق شرکت ها در زمینه دریافت مجوز های دانش بنیان می توانند در عملکرد موفق صندوق تاثیر بسزایی داشته باشند.

مهندس خالقی مدیر کارگزاران و صندوقها نیز در این نشست با تاکید بر عدم محدودیت در دریافت تسهیلات گفت: دریافت تسهیلات تنها به کیفیت طرح های ارائه شده و توانایی شرکت متقاضی بستگی دارد و هیچگونه سهمیه بندی برای دریافت تسهیلات برای مراکز استان و شهرستان ها قائل نیستیم تا شرکت ها فارغ از مرزبندی جغرافیایی بتوانند براساس کیفیت طرح خودِ تسهیلات مورد نیاز خود را از صندوق جذب کنند.

وی افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه های ارزیابی، نظارت، لیزینگ و مالی کارگزار جداگانه دارد و در حال حاضر کارگزاران صندوق در حوزه سرمایه گذاری خطر پذیر نیز فعالیت می کنند. با تشویق شرکت ها در زمینه دریافت مجوز های دانش بنیان می توانند در عملکرد موفق صندوق تاثیر بسزایی داشته باشند.

مهندس خالقی مدیر کارگزاران و صندوقها نیز در این نشست با تاکید بر عدم محدودیت در دریافت تسهیلات گفت: دریافت تسهیلات تنها به کیفیت طرح های ارائه شده و توانایی شرکت متقاضی بستگی دارد و هیچگونه سهمیه بندی برای دریافت تسهیلات برای مراکز استان و شهرستان ها قائل نیستیم تا شرکت ها فارغ از مرزبندی جغرافیایی بتوانند براساس کیفیت طرح خود تسهیلات مورد نیاز خود را از صندوق جذب کنند.

وی افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه های ارزیابی، نظارت، لیزینگ و مالی کارگزار جداگانه دارد و در حال حاضر کارگزاران صندوق در حوزه سرمایه گذاری خطر پذیر نیز فعالیت می کنند.


 گفت و گو با رئیس پارک علم و فناوری استان

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در گفت و گویی اختصاصی از راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی در کرمان خبر داد وی در این گفت و گو مطرح کرد ...

اطلاعات بیشتر
بیشتر در: اخبار واحدها