دانشکده ها

Article Index
دانشکده ها
دانشکده علوم و فناوری های نوین
دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری
دانشکده مهندسی برق و الکترونیک
All Pages
 

دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته دارای سه دانشکده ی علوم و فناوری های نوین، مهندسی عمران و نقشه برداری و مهندسی برق و الکترونیک می باشد که براساس اهداف و برنامه های خود زمینه ی پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و جلب همکاری متخصصان داخلی و خارجی را فراهم کرده است.

 


دانشکده علوم و فناوری های نوین

 
فناوري هاي نوين بعنوان فناوري هاي کليدي و محور توسعه پايدار، از مهمترين يافته هاي انسان در عصر حاضر و راهگشاي مشکلات بشريت در هزاره سوم مي باشند و موقعيت کشورها نسبت به يکديگر در گرو امکانات بالقوه و توانايي آنها در حيطه علوم و فناوري هاي نوين است. هدف از تأسیس این دانشکده ایجاد و توسعه رشته های جدید بین رشته ای در عرصۀ مهندسی برای همگام شدن با تحولات صنعتی و فناوری مدرن روز دنیا و مخصوصاً ایجاد سهم شایسته در زمینه مهندسی فناوریهای نوین و تکوین علم و دانش برای کشور می باشد. در سال های اخیر نیاز روز افزون عرصه های پزشکی، محیط زیست، کشاورزی، صنایع دفاع و صنعت تولید محصولات به خدمات فنی مهندسی با کیفیت بالا، ضرورتی جدی محسوب می­شود. در این راستا کاربردهای جدیدی  ایجاد شده است که با فناوری های رایج نمی توانند به راحتی عملی شوند و در عرصه علوم و فناوری در دنیا رویکردی نوین با توسعه رشته های میان رشته ای در حال شکل گیری است. به عبارت دیگر فناوری­های کلاسیک نیازهای مدرن امروزی را برآورده نمی کنند، بنابراین در تمام رشته ها و مخصوصاً در زمینه رشته های مهندسی تحرکات جدی آغاز شده و با توجه به رشد سریع تحولات و نیاز  به تعقیب و همراهی پیشرفت های علمی و صنعتی دنیا در این خصوص ضروری است برای جبران فاصله موجود و در اختیار گرفتن فناوری های نوین برای تولید ثروت و خودکفایی تلاشی دوچندان نمود. دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با تأسیس دانشکده مهندسی فناوریهای نوین و توسعه رشته های میان رشته ای در عرصه مهندسی در تلاش است با تربیت دانشجویان و انجام فعالیتهای پژوهشی جدید در این راستا گام های موثری بردارد.

در حال حاضر این دانشکده در گروه های آموزشی زیر دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری می پذیرد:

مهندسی مواد (گرایش خوردگی و حفاظت از مواد)، فیزیک (گرایش اتمی مولکولی در مقطع دکتری)، مهندسی پلاسما، ریاضی (ریاضی کاربردی گرایش آنالیز عددی در مقطع دکتری و ریاضی محض گرایش آنالیز)، شیمی تجزیه، علوم و فناوری های نانو (نانوشیمی)،مهندسی کشاورزی (گرایش اصلاح نباتات و بیوتکنولوژی)، فوتونیک، زمین شناسی (گرایش تکتونیک)، ژئوفیزیک.

 

 


دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری
 

شكل گيری اوليه دانشکده مهندسی نقشه برداری فعلی به سال  1387 شمسی بر می گردد. مدتی پس از تشکيل سازمان نقشه برداری کشور بمنظور تربیت کادر متبحر نقشه برداری برای سازمانهای کشور، آموزشگاه نقشه برداری از طرف سازمان برنامه و بودجه وقت، در کنار سازمان نقشه برداری کشور تاسیس شد.

در حال حاضر این دانشکده در گروه های آموزشی زیر دانشجوی کارشناسی ارشد می پذیرد:

مهندسی عمران با گرایش های سنجش از راه دور، مهندسی آب، سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS)، سازه و مکانیک خاک و پی.

 

 

دانشکده مهندسی برق و الکترونیک
 

این دانشكده در سال 1387 با رشته هاي برق-الکترونیک، برق_قدرت و مهندسی هسته ای فعاليت خود را آغاز کرد.سپس در سال 1388 با پذیرش دانشجو در رشته فناوری اطلاعات، گروه کامپیوتر نیز به این دانشکده اضافه شد. این دانشکده همکاری های تحقیقاتی متعددی را با صنایع مختلف برق، مخابرات و کامپیوتر برقرار کرده است که این حرکت، زمینه لازم جهت افزایش قابلیت های پژوهشی دانشجویان در فرآیند انجام پروژه ها را موجب گردیده است.

در حال حاضر این دانشکده در گروه های آموزشی زیر دانشجوی کارشناسی ارشد می پذیرید:

مهندسی برق (گرایش الکترونیک و قدرت)، مهندسی کامپیوتر (گرایش معماری کامپیوتر)، مهندسی فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی مکانیک (گرایش تبدیل انرژی)، مهندسی هسته ای (گرایش های راکتور و پرتوپزشکی).

 

 
 گفت و گو با رئیس پارک علم و فناوری استان

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در گفت و گویی اختصاصی از راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی در کرمان خبر داد وی در این گفت و گو مطرح کرد ...

اطلاعات بیشتر
بیشتر در: اخبار واحدها