حضور پارک علم و فناوری استان کرمان در نمایشگاه دستاوردهای ملی پژوهش، فناوری و فن بازار

هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای ملی پژوهش، فناوری و فن بازار به مناسبت هفته ی پژوهش امسال از24 الی 28 آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه 84  دانشگاه، 30 پژوهشگاه،30 پارک علم و فناوری، 6 مرکز رشد و 82 موسسه دولتی و خصوصی شامل مراکز خدماتی و صنعتی جدید ترین دستاورد های پژوهشی و فناوری خود را در سالن 7-8-9-10-11-12و27 به نمایش گذاشتند. روسا و نمایندگان 11 کشورهای اسلامی نیز از جمله حاضران در نمایشگاه بودند.

 پارک علم و فناوری استان کرمان درسالن 8 و 9 غرفه 109 به متراژ 24 مترمربع به همراه دانشگاه تحصیلات صنعتی وفناوری پیشرفته در این نمایشگاه حضور داشت. در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاورد های پژوهش، فناوری و فن بازار کشور که ساعت 14 در سالن کنفرانس نمایشگاه برگزار گردید دکتر متقی طلب (رئیس پارک علم و فناوری گیلان و دبیر هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار) و دکتر وحید احمدی (رئیس ستاد ملی هفته پژوهش وفناوری) در این مراسم به ارائه گزارشاتی از دستاورد های ملی و همچنین نحوه برگزاری نمایشگاه پرداختند.

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه از 40 طرح منتخب فناورانه با حضور محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی بعمل آمد. پیش از برگزاری نمایشگاه این طرح ها از سوی پارک علم و فناوری گیلان و فن بازار گیلان و از طریق سامانه فن بازار ثبت، داوری و انتخاب شدند. در آیین رونمایی از طرح های منتخب از طرح سامانه ارزیابی و نظارت بر پروژه های اقتصاد مقاومتی ( سانپا ) شرکت سورنا مستقر در پارک علم و فناوری استان کرمان به مدیریت آقای عابد شیخ بهایی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد. لازم به ذکر است که بازار هدف این سامانه ستاد های فرماندهی اقتصاد مقاومتی کل کشور و دستگاه های تابعه، استانداری و سازمان های برنامه و بودجه، فرمانداران، روسال ادارات کل، مدیران و پیمانکاران پروژه های مرتبط با بخش مثلث توسعه اقتصادی می باشد. شایان ذکر است با عنایت به صورتجلسه وزارت کشور مبنی بر لزوم استفاده استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی (کرمان، آذربایجان شرق و لرستان) از سامانه سانپا، استان های مذکور در حال استفاده از سامانه می باشند.

alt

               

در حاشیه برگزاری مراسم رونمایی از طرح های منتخب دکتر پیری مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز از سامانه ارزیابی و نظارت بر پروژه های اقتصاد مقاومتی بازدید کرد.

 alt

به مناسبت برگزاری هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی فناوری و فن بازار، نماینده فن بازار پارک علم و فناوری کرمان شرکت ارس دیبا و دبیران اجرایی جشنواره تجاری سازی حجت السلام و المسلمین اقای فرزاد سدری در نمایشگاه حضور پیدا کردند و از تجربه های مطرح بازدید کردند و به معرفی جشنواره تجاری سازی فناوری پیشرفته که 7 و8 بهمن ماه در کیش برگزار می گردد پرداختند. لازم به ذکر است پیش از برگزاری نمایشگاه پوستر جشنواره تجاری سازی به مناسبت برگزاری این نمایشگاه مجددا چاپ گردید و در نمایشگاه در اختیار علاقمندان قرار گرفت.      

همچنین به دلیل استقبال شرکت های دانش محور، پژوهشگران و جامعه دانشگاهی کشور مهلت ارسال طرح ها برای شرکت در جشنواره تا 7 دی ماه تمدید شد. و این مسئله با همکاری و هماهنگی های لازم با ستاد اجرایی نمایشگاه از طریق اعلام عمومی از رادیو  نمایشگاه و درج خبر در سایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری و پارک علم و فناوری کرمان منتشر گردید.

 دکتر عباس قوام رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان به همراه تیم اجرایی نمایشگاه و دکتر ابراهیم جهانشاهی سرپرست مرکز رشد کرمان از غرفه های پارک های علم و فناوری کشور پس از برگزاری مراسم افتتاحیه نمایشگاه بازدید کردند.


alt

 در حاشیه برگزاری نمایشگاه محصول شرکت کشت گستر سبز کریمان با مدیریت اقای مهدی حسنی با نام ماشین دروگر و علف چین مورد ارزیابی فن بازار گیلان قرار گرفت. در این نمایشگاه پارک علم فناوری اخبار بالا را با هماهنگی ستاد اجرایی نمایشگاه از طریق سایت وزارت علوم وتحقیقات وفناوری منتشر کرد.

 همچنین از مسئولان وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری جناب آقای دکتر پیری مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری جناب آقای دکتر سالکی معاون مدیر کل دفتر برنامه ریزی و امور فناوری، جناب آقای بایبوردی معاون مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از غرفه  پارک علم فناوری استان کرمان بازدید کردند.

alt

        

دکتر جهانشاهی مدیر مراکز رشد واحد های فناوری کرمان به عنوان نماینده پارک علم و فناوری استان کرمان در کارگاه آموزشی تجاری سازی و انتقال فناوری که در روز شنبه مورخ 27 آذر ماه در محل نمایشگاه برگزار گردید؛ شرکت کرده و موفق به دریافت تقدیرنامه شرکت در این کارگاه گردید.

  alt  


لازم به ذکر می باشد که شرکت های مستقر در مرکز رشد و  پارک علم و فناوری استان کرمان نسبت به ثبت 54 محصول فناوری خود در سامانه ارزیابی فناوری ایران ( سافا) اقدام نمودند که تعدادی از آنها موفق به کسب رتبه الماسی و طلایی شده اند. در ضمن 22 طرح نیز توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری های پیشرفته (سازمان موسس پارک) در سامانه سافا به ثبت رسیده است .

 

                                                                 

 قبلی
بعدی

گفتگو با دکتر عباس قوام رئیس پارک علم و

گفتگو با  دکتر عباس قوام رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان به مناسبت هفته ...

اطلاعات بیشتر

حضور پارک علم و فناوری استان کرمان در نم

هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای ملی پژوهش، فناوری و فن بازار به مناسبت هفته ی پژوهش امسال از24 الی 28 آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه ...

اطلاعات بیشتر

سامانه سانپا توسط سورنا، شرکت مستقر در پ

سامانه هوشمند ارزیابی و نظارت بر پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان ( سانپا) توسط برنامه نویسان و متخصصان شرکت مهندسی فناوری سورنا مستقر در پارک علم و فناوری استان کرمان طراحی و ...

اطلاعات بیشتر

گفت و گو با رئیس پارک علم و فناوری استان

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در گفت و گویی اختصاصی از راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی در کرمان خبر داد وی در این گفت و گو مطرح کرد ...

اطلاعات بیشتر
بیشتر در: اخبار واحدها